Zdjęcie przedstawia napis na czerwonym murze LET'S START

No to zaczynam!

No to zaczynam! Witam Was wszystkich serdecznie na moim blogu poświęconym wszelkiej działalności społecznej w Szczecinie, w województwie, w kraju. Co będzie można tutaj znaleźć? Zajrzycie i sami się przekonajcie (kliknijcie czytaj więcej 🙂 )

Przede wszystkim chciałbym się przedstawić

Nazywam się Jan Karpierz i od ponad 10 lat działam w różnych organizacjach pozarządowych. Wszystko zaczęło się od Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że korzystałem z dobrodziejstw NGOsów. Potem drużyna harcerska przekształciła się w Stowarzyszenie Liderów i Fundraiserów (jestem jednym z członków założycieli). Właśnie w SLiFie poznałem prawdziwe życie w organizacji. Tam miałem przyjemność brać udział i realizować różne projekty w różnych obszarach (kultura, ochrona zdrowia, sport, ekologia). Potem pojawiło się Szczecińskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3, w którym mam przyjemność pracować od 2011 roku. W międzyczasie zostałem jednym z dyrektorów Fundacji Sektor 3, która od 2013 zajmuje się prowadzeniem Centrum.

Wracając do tematu… co będzie na stronie?

Ta strona ma być miejscem, gdzie będę przedstawiał nowinki, ciekawostki, autorskie pomysły i rozwiązania związane z organizacjami pozarządowymi i ich działalnością. Na ten moment są 2 kategorie, które obrazują w czym czuję się najlepiej: fundraising, współczesne technologie w NGO. Jest też kategoria inne (bo nie wszystko o czym będę pisał mieści się w 2 pierwszych).

Z czasem przewiduję rozwój tematów i kategorii. Mam nadzieję, że pojawią się wywiady, coś dla grup nieformalnych, może coś o SBO i inicjatywie lokalnej. W najbliższym czasie pojawi się możliwość subskrypcji do newslettera (aby być na bieżąco z aktualnościami), jest też fanpage na który serdecznie zapraszam 🙂

Pierwsze tematy

W szkicach mam już zapisane 13 tematów, które będę chciał poruszyć w pierwszej kolejności. Pojawią się przemyślenia dot. Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, będzie o pomysłach na wykorzystanie fanimani.pl, zbiórkach przez facebooka, monitoringu (CCTV) w organizacji, zdalnym sterowaniu komputerami. Jednak na pierwszy ogień idzie odświeżony artykuł, który popełniłem w roku 2015 po traumatycznych przeżyciach związanych z prowadzeniem rekrutacji do projektów PO KL. Wersja 2015 – dekalog uczestnika szkoleń, wersja 2018 – uczestnik szkoleń na medal, czyli 10 kroków jak zostać ulubieńcem rekruterów.

To co widzimy się później?

To by było tytułem wstępu i pierwszego posta. Mam nadzieję, że będziecie tutaj zaglądać regularnie. Oczywiście wszelkie pomysły na tematy proszę zgłaszać przez fanpage’a (LINK), postaram się odpowiadać na potrzeby czytelników 🙂 Na ten moment dziękuję za uwagę i zachęcam do czytania. Peace, i’m out!